Категорії
бізнес

Як стати багатим з нуля. Поради Роберта Кіосакі через книгу “Багатий тато, бідний тато”

Частина сьома. Урок 6. Працюйте щоб отримати досвід.

читає бестселлер

Роберт розказує історію, коли молода жінка репортер брала у нього інтерв’ю і попросила пораду як досягти успіху і стати такою ж відомою. Репортерка писала дуже хороші репортажі а у вільний від роботи час писала художню книгу. Проте ця книга не була популярною. Роберт Кіосакі порадив репортерці відвідати курси по маркетингу, адже її проблема була не в тому, що її книга була не цікавою, а  в тому що вона не вміла її продати. Звідки пішло слово бестселер – від сполучень слів «бест»-«селлер» – те що найкраще продається. Із власного досвіду Роберт Кіосакі знав, що він нікудишній письменник, але професійний продавець. Жінка репортер образилась за таку пораду йти вчитися на менеджера по продажу, адже вважала себе дипломованим репортером та письменником і ненавиділа торгашів. Багатий тато вчив Роберта бути обізнаним у різних сферах потрохи, а бідний тато вважав, що потрібно бути професіоналом на 100% в якійсь одній галузі. В країні дуже багато крутих спеціалістів у різних сферах і вони могли б заробляти статки. Та на жаль їм бракує ще одного знання, це фінансової грамотності.

менеджер по продажам

Роберт розказує як поміняв декілька робіт для того, щоб отримати знання у різних сферах. Навіть пішов до війська пілотом, щоб отримати навички командира. У власному бізнесі важливе вміння керувати людьми і вміти показати себе сильним лідером. Далі Кіосакі працює в компанії Ксерокс менеджером з продажів. Ця компанія має найкращу школу менеджменту і цей досвід став золотим для Роберта. За 4 роки він переборов страхи пов’язані з продажами. Наприклад страх отримати відмову клієнта.

Більшість господинь могли б приготувати набагато смачніший гамбургер ніж в макдлональсі, але вони не стали заможними як власник макдональдса. Чому? Тому що не потрібно зосереджуватися тільки на тому, як приготувати найсмачніший бургер, а й подумати як його доставити та продати до клієнту. Відповідно, основні навички, які вам потрібні для успішного ведення власного бізнесу, це вміння продавати та контактувати з іншими людьми. Навички комунікації – ділова переписка, ведення перемовин.

Частина восьма. Долання перешкод на шляху до багатства.

страх
страх втратити гроші

Відмінність багатих і бідних це те, як вони вміють керувати свої страхом. Після навчання фінансової грамотності ми все ще стикаємося з рядом перешкод на шляху до багатства. Це, як правило, ментальні перешкоди. Передусім це страх, цинізм, лінь, звички та зверхність чи зарозумілість.  Давайте розберемо основну перешкоду – страх. Страх втратити гроші є як у бідних так і у багатих. Різниця в тому, що багаті вміють долати цей страх і рухатися далі. Бідні ж , втративши раз в житті 100 долярів більше не ризикують робити інвестиції. Як приклад він розказує про знайому медсестру. Коли вона бачить кров – вона починає діяти, але коли я їй розказую про фінанси, вона не хоче слухати і тікає. Я ж навпаки, коли бачу кров … тікаю, ні не тікаю, тому що втрачаю свідомість.

Накопичувати активи потрібно змолоду, тоді буде менше страху і невпевненості в старості. Але що робити, що вам поза 30, і ви тільки починаєте? Багатий тато говорив в такому випадку потрібно діяти як діють техасці. Техасці люблять усе велике, якщо програють, то програють багато, але якщо перемагають – то теж з розмахом. При цьому жителі Техасу не переймаються поразками і програють красиво. Тато Майка стверджував, що люди завжди стараються діяти 100% гарантією успіху через страх втрат і тому стоять на місці. Зазнавши невдачі потрібно надихатися ними і продовжувати рухатись вперед.

Чи часто ви задавали собі такі питання: «Інші кращі за мене» «А що, якщо буде обвал економіки», «А що, якщо я не зможу вернути свої гроші», «А що, якщо щось піде не так, як я спланував». А ще близькі чи друзі, які час від часу наголошують на недоліках та нагадують про невдачі: «В тебе нічого не вийде, в інших же не вийшло», «Ти що думаєш, що інші не могли до цього додуматися» і т.д. Ти поневолі починаєш вірити в це і сидіти нічого не роблячи та гаруючи по 8 годин в день. А життя та багатство тим часом проходить повз.

Ще два приклади приводить Роберт основані на цинізмі інших людей у зв’язці зі страхом. В 50 роках люди настільки боялися ядерної війни, що витрачали статки на будівництво власних бомбосховищ та запасів, якщо б ці гроші вони інвестували, – мабуть стали успішними багатіями. Чи будь-який епідемічний спалах  хвороби, грипу чи іншої зарази власники фармацевтичних компаній через рекламу в ЗМІ та нагнітання паніки збагачували свої статки на ліках. Також він приводить в приклад реального бізнесмена на імя Сандерс, який у 66 років збанкрутився, але не пав духом та їздив по країні намагаюсь продати свій рецепт смажених курчат. Йому відмовили майже 1000 разів, але один ресторан погодився і в результаті Сандерс знову розбагатів. Це все завдяки мужності та впевненості. Ось посилання на статтю про полковника в Вікіпедії https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D0%A1%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D1%81

ліньки

Тепер поговоримо про лінь. Подейкують, що зайняті люди дуже ліниві. Усі ми чули наприклад таку історію. Він тяжко працює не покладаючи рук, інколи приносить роботу додому чи затримується в офісі. В один препоганий момент він повертається в будинок, коли його дружина та діти пішли від нього. Через те, що приділяв мало уваги їм і віддавався весь роботі. В результаті внутрішньої депресії він втрачав і роботу також.

Роберт Кіосакі навколо себе часто зустрічає людей, які занадто зайняті, щоб думати про своє багатство. Аналогічно і щодо свого здоров’я. Причини і тут і там однакові, – зайнятість. Будучи сильно зайнятими отримують привіт уникнути своїх очевидних проблем. А ті хто не працюють, і мають достатньо часу на бізнес та здоров’я, витрачають його на серіали, рибалку, гольф, шопінг. Хоча глибоко в душі розуміють, що втрачають щось важливіше.

Як перебороти лінь? Почніть з того, що не будете собі говорити слова: «Я не можу собі цього позволити», «Мені треба багато економити», «Я занадто бідний», «Я ніколи не доб’юся успіху». Усі ці думки приводять до того, що мозок перестає працювати і лінь перемагає. Натомість думайте «Як я можу досягти цього», «Що потрібно зробити, щоб отримати це», «Як покращиться моє життя після досягнення мрій», «Як я буду виглядати гарно, коли почну відвідувати тренажерний зал». І запам’ятайте, що б ви не робили, навіть супер хороше, завжди знайдуться люди, які будуть засуджувати вас та ставити палки в колеса, відговорювати від ідей.

Звички. Багатий тато запитав у Роберта, як його бідний тато платить за комунальні послуги? Роберт відповів, що він спершу відкладає гроші на послуги, а вже що залишиться витрачає на себе та сім’ю. Багатий тато, робить по іншому. Він має звичку перше платити собі. Витрачати на себе, і лише в самому кінці платить іншим. Це є головним мотиватором. Адже, якщо ви інвестували ваші гроші у бізнес і не маєте як заплатити за дім, це мотивує вас для пошуку нових видів заробітку.

Не потрібно бути зарозумілим та зверхнім. Ви заробляєте гроші своїм розумом. Та втрачаєте через дурість. Якщо ви не компетентні у якісь галузі, будьте стриманими та найміть собі спеціаліста або вивчіть цю галузь перед тим, як працювати з нею. У наступній частині відповідь на запитання «Як почати?»

Один коментар до “Як стати багатим з нуля. Поради Роберта Кіосакі через книгу “Багатий тато, бідний тато””

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *