Категорії
бізнес

Як стати багатим з нуля. Поради Роберта Кіосакі через книгу “Багатий тато, бідний тато”

Частина п’ята. Урок 4. Податки та в чому сила корпорацій

Робін Гуд
Робін Гуд

Всі ви добре знаєте казочку про Робін Гуда, який відбирав гроші у багатих і віддавав бідним? Багатий тато ненавидів цього в лапках «героя» та називав його шахраєм, хоча бідні люди думають інакше. Багато з нас хочуть, щоб заможні люди платили більше податків, а ці гроші натомість дістануться бідним. Насправді зараз тим самим Робін Гудом виступає держава з  її податковими органами, але нажаль, найбільше цей робін-гуд оббирає якраз не багатих, а середній клас з високими доходами та бідних.

Роберт з самого дитинства чув, з боку свого бідного батька про те, що багачі жадні шахраї і повинні платити більше податків, а з іншої сторони від багатого тата чув, що при владі сидять ліниві чиновники  при тому вони ще й ті крадії.

На початку формування податкової історії США насправді було так як в казочці про Робіна Гуда, що податкова маса лягала на багатих, але з часом лобісти проштовхували все нові та нові закони, і таким чином перенесли тягар оподаткування на середній клас та бідних.

Податковий тягар

Багатий тато досить багато витрачав на бухгалтерів та адвокатів, і це все одно було дешевше ніж платити зайві гроші владі. Водночас, знаючи закони і юриспруденцію можна залишатися законослухняним громадянином і не платити державі.

Бідний тато заохочував Роберта працювати в великій компанії, тому що, це прекрасний шанс рухатися по кар’єрній драбині і бачити як із зростом посади росте заробітна плата. Багатий тато ж заохочував володіти тією кар’єрною драбиною.

Коли Роберту виповнилося 25 він працював в компанії Ксерокс і був успішним та отримував компліменти від начальства. Проте його не покидала думка що він працює на когось, тому почав думати про власний бізнес та накопичувати АКТИВИ і вже через 3 роки отримував більше доходів від власного бізнесу ніж заробляв в компанії Ксерокс, будучи найкращим менеджером з продажів.

Вже зовсім скоро Роберт купує свій перший Порше, але не за зароблені на Ксероксі гроші, а з доходів від власного бізнесу. При чому купує його не як приватна особа, а на свою компанію, до оподаткування доходів.

На лекціях Роберт наголошує, що фінансова грамотність складається з таких ключових знань як:  бухгалтерський облік, інвестування, Окремою статтею Роберт виносить пункт «розуміння ринку» потрібно бачити, що зараз в трендах і на що попит в даний момент. Як тільки якась річ набирає шуму, згадайте про біткоїни, потрібно просто вчасно в це вкласти гроші і вчасно продати. Далі, це знання законів та юриспруденція. Трасти та офшори посилюють захист в судових справах, адже багаті ховають свої активи і коли припече і справа в суді, виявляється що відповідач нічим не володіє.

Тепер про переваги корпорації в податковому законодавстві. Зарплата працівника спершу обкладається податками, а потім на решту ви купуєте товари, сплачуєте комунальні послуги, харчуєтесь, відпочиваєте. Наприклад, ви заробляєте 1000 доларів, з яких відразу віддаєте 20%, тобто 200 доларів державі. В корпораціях це працює по іншому, з зароблених 1000 доларів компанія витрачає гроші на пальне для авто, ремонти, страхування, оплачує вам тренажерний зал чи ресторани, а все що залишається, наприклад 500 – лишень тоді оподатковується. Тобто 100 долярів податків. І все це легально. Про те, як придумати свій спосіб заробітку у наступній частині

Один коментар до “Як стати багатим з нуля. Поради Роберта Кіосакі через книгу “Багатий тато, бідний тато””

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *