Категорії
бізнес

Як стати багатим з нуля. Поради Роберта Кіосакі через книгу “Багатий тато, бідний тато”

Глава четверта. Урок 3. Думайте про свій власний бізнес

Як зрозуміти цю фразу? Робер Кіосакі робить акцент на словах СВІЙ ВЛАСНИЙ. Багато бідних людей фокусується на чужих здобутках, чужих багатствах. Як у нас кажуть: «Рахують чужі гроші».

гамбургер
бізнес на їжі чи на нерухомості?

Отож, всупереч цій тезі, давайте почнемо цей урок зі знайомства із співзасновником Макдональдса Рейом Кроком. Якось після лекції серед студентів, його запросили на пиво самі ж студенти поговорити про його досягнення у бізнесі. Рей крок запитав у студентів – «Як ви думаєте, яким саме бізнесом я займаюся?». Відповідь для всіх була очевидною, він мав бізнес на гамбургерах, які ми всі звикли коштувати в мережі макдональдс. Але стоп. Рей очікував почути від студентів відповідь, що його бізнес оснований на гамбургерах, проте це було не так. «Мій бізнес – нерухомість», ствердив Рей. А й звісно, пригадайте де у вашому місті знаходяться ресторани Макдональдса? Вірно, на перетині найвідоміших вулиць чи проспектів. Це найкраща нерухомість у світі.

Повернемося до секрету багатих №3 – думайте про свій власний бізнес. Коли вас запитують у якій сфері ви працюєте, як правило бідні відповідають, – я банкір, я лікар, я кухар, художник. Але ви не власник банку, ви не власних приватної клініки, ви не власник ресторану, ви художник по найму. Тобто у всіх цих випадках, ви робите багатшим не себе, а реальних власників компаній у яких ви працюєте. Якщо ви хороший спеціаліст в певній області, задумайтесь над тим, щоб це стало вашим ВЛАСНИМ бізнесом. Я не кажу Вам зараз негайно звільнятися з роботи, продовжуйте працювати і паралельно фокусуйтеся на накопичуванню активів замість того, щоб фокусуватися на графі дохід.

salary trap

Коли ми фокусуємося на графі дохід, нас переповнюють такі думки як, – мені потрібна більша зарплата, я хочу ще повчитися,  щоб отримати кращу роботу, я буду працювати понаднормово щоб заробити більше, може мені взятися за ще одну роботу? Я звільняюся через два тижні. І т.д.  Це помилка, людина зосереджується на доході, і знову забуває про те, що можна мати щось власне. Власний бізнес.

Основною причиною того, що ми відкидаємо будь-які спроби почати власну справу, – відсутність фінансового фундаменту, подушки безпеки. Боязнь провалу в бізнесі. А зарплата нам здається більш захищеним і впевненим джерелом доходу. Це хибна та примарна думка. Адже коли людина втрачає роботу, великий будинок чи авто стає для них справжнім пожирачем грошей. І те, що ми вважали своїм активом – будинок, чи дороге авто ніяк не допомагає нам прожити далі. Адже не приносить ні копійки. Ви не зможете продати ваш автомобіль по такій же ціні, як тільки авто покидає автосалон його вартість знижується на 25% відсотків.  

children learning
правильний напрямок навчання дітей

Роберт Кіосакі закликає навчати ваших дітей фінансової грамотності поки вони живуть разом з вами.  Перш за все, ще розуміння активу і пасиву. До прикладу будинок в якому ви живете, – це пасив, адже виймає гроші з вашої кишені. І будинок який ви здаєте в оренду – це актив, адже кожного  місяця він генерує гроші і приносить дохід. Так само автомобіль, на якому ви катаєтесь – пасив. Витрати на пальне та ТО. Інша справа, коли авто використовується у бізнесі і приносить дохід. Тоді це актив і лише так.

Що радить придбати Роберт Кіосакі у якості активу. У баченні автора книги Багатий тато, бідний тато активи розділені на наступні категорії:

  1. Це бізнес яким я володію і він не потребує моєї присутності. Тобто він керується найманими директорами.
  2. Акції
  3. Облігації
  4. Інвестиційні фонди відкритого типу
  5. Нерухомість  – але лише та, яка приносить дохід.
  6. Боргові розписки
  7. Авторські гонорари він інтелектуальної власності: контент згенерований вашою головою та творчістю: тексти картини музика відео.
  8. Будь-який інший товар, який продукує дохід та який можна легко продати у разі потреби.

Роберт Кіосакі розказує, що він любить вкладати гроші у маленькі компанії, це звичайно ризик, але фортуна на його боці, адже є певна стратегія. Він продає акції малих компаній через  рік. Щодо нерухомості, то як правило він володіє нею до 7 років.

Роберт продовжував працювати на великі компанії, тримався роботи. Але слідував рекомендацій свого багатого тата: думав про власний бізнес. Статистика насправді невтішна. Дев’ять  із десяти бізнесів зазнають невдачі через п’ять років. Тому не потрібно робити незважених кроків і стрімголов засновувати компанію. Працюйте на роботі, але думайте про власний бізнес і починайте вже накопичувати активи.

posh life

Тепер щодо розкішного життя. Дуже великою помилкою бідних та середнього класу є те, що коли вони починають отримувати більше доходів, починають купувати предмети розкоші. Наприклад ви заробляли 500 доларів, жили скромно та тратили 500. Тепер ви заробляєте 1000 і просто стали купувати дорожчий одяг чи відпочивати на кращих курортах і ваші витрати склали ті самі зароблені 1000. Вітаю, ви білка в колесі. Заручник. Купувати ппредмети розкоші та ппіднімати планку витрат ще зарано, адже ви будете лише виглядати багатшими і насправді, це примара. Будуйте власний бізнес на заощаджені, від покупки непотребу, гроші. І коли активи принесуть дохід – на ці кошти купуйте нове авто.  Про силу корпорацій та податки читайте у наступній частині

предмети розкоші тільки після досягнення достатньої кількості активів

Один коментар до “Як стати багатим з нуля. Поради Роберта Кіосакі через книгу “Багатий тато, бідний тато””

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *